تجهیزات نظافتی صنایع کاشی و سرامیک

۲۸ مرداد ۱۳۹۹

صنایع کاشی و سرامیک در تولید مصالح ساختمانی برای بناهای گوناگون کاربردی هستند. این صنایع با استفاده از مواد اولیه مانند رس و ماسه ترکیبات گوناگونی از مصالح را برای ساختمان ها تولید می کنند. کارخانجات مربوط به تولید کاشی و سرامیک در حین تبدیل این مواد به محصول نهایی دچار آلودگی های مختلف می شوند. آلودگی در بخش های تولید برای کارکنان مخاطره آمیز بوده و در روند تولید نیز موثر است. بنابراین فرآیند نظافت صنعتی در این صنایع در بخش های مختلف خط تولید، سالن ها، انبار، محوطه و بخش های اداری اهمیت دارد. تجهیزات نظافتی اسکرابر، جاروبرقی ، واترجت صنعتی و سوییپر از جمله تجهیزات کاربردی برای نظافت در صنایع کاشی و سرامیک هستند. کاربرد های هریک از این تجهیزات و مزایای استفاده از آنها در این مقاله بیان می گردد.

 

مشکلات نظافتی صنایع کاشی و سرامیک

در صنایع کاشی و سرامیک تاسیسات، تجهیزات مانند لوله ها در معرض آلودگی های مختلف قرار دارند. همچنین سطوح کف سالن های تولید، انبار و بخش های اداری با تردد افراد، ماشین آلات و فرآیند های تولیدی دچار آلودگی می شوند. محوطه کارخانه و انبار های وسیع در این صنایع بخش دیگری از فرآیند های نظافت را در بر می گیرند. در مجموع صنایع کاشی و سرامیک از منظر فعالان صنعتی به واسطه ایجاد حجم قابل توجه آلودگی شهرت دارد و بنابراین امور نظافتی برای بهینه کردن فرآیند های تولید و ارتقای سطح سلامت کارکنان بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرند.

 

سوییپر صنعتی صنایع کاشی و سرامیک

سوییپر صنعتی صنایع کاشی و سرامیک

مکنده صنعتی از تجهیزات نظافتی کاربردی برای صنایع کاشی

جاروبرقی صنعتی یا مکنده یکی از تجهیزات نظافتی پر کاربرد در صنایع کاشی و سرامیک به حساب می آید. این دستگاه که با استفاده از پمپ مکش و ایجاد خلا نسبی در مخزن آلودگی ها را از محیط جمع آوری می کند، دارای سیستم فیلتراسیون قوی، موتور پر قدرت و بدنه محکم می باشد. با استفاده از جاروبرقی صنعتی نظافت محیط تولید و کنترل گرد و غبار تولید شده در اثر فرآیند های تولیدی بطور موثر انجام می گیرد. در واقع فرآیند هایی مانند سایش، مخلوط کردن و تخلیه مواد اولیه برای ایجاد محصول نهایی، حجم قابل توجهی از گرد و غبار و ذرات ریز را در محیط کارخانجات سرامیک بوجود می آورد. ذرات سیلیس که برای سیستم تنفسی افراد مشکل زا هستند، در این فرآیند ها ایجاد شده و بنابراین باید بطور موثر و سریع از محیط جمع آوری شوند.

 

شستشوی تجهیزات با واترجت صنعتی

دستگاه واترجت صنعتی با استفاده از آب پر فشار سطح را عاری از آلودگی می نماید. این دستگاه برای شستن قطعات و تجهیزات در صنایع سرامیک کاربرد دارد. عملکرد بهتر و جلوگیری از خرابی در کنار افزایش طول عمر از مزایای شستشوی قطعات و تجهیزات با استفاده از واترجت صنعتی می باشد. واترجت با اعمال آب بصورت بهینه انواع آلودگی های عمیق و روغنی را از سطح لوله ها و تاسیسات از بین می برد. همچنین واترجت صنعتی برای شستن سطح ماشین آلات جابجا کننده تجهیزات در سطح کارخانه سرامیک کاربرد دارد.

شستشوی تاسیسات با واترجت صنعتی

شستشوی تاسیسات با واترجت صنعتی

نظافت و شستشوی سطوح کف به کمک اسکرابر و سوییپر صنعتی

سطوح کف در بخش های مختلف کارخانجات تولید سرامیک و کاشی با تردد ماشین آلات و فرآیند های مختلف دچار آلودگی می شود. تردد افراد یا عوامل دیگر باعث پخش شدن گرد و خاک این آلودگی ها در سطح کارخانه می گردد. در نتیجه این آلودگی ها می تواند بر روی سلامت کارکنان تاثیر بگذارد. استفاده از تجهیزات نظافتی شستشوی سطوح کف بعلت لزوم نظافت روزانه، حجم فعالیت ها و وسیع بودن کارخانجات سرامیک اهمیت دارد. برای نظافت محوطه ها، انبار و جمع آوری آلودگی از سطوح وسیع کارخانه ، دستگاه سوییپر صنعتی یک انتخاب مناسب و کاربردی است. این دستگاه در مدل های سرنشین دار به آسانی و با سرعت بالا آلودگی ها را از سطوح کف جمع آوری می کند. برای شستن سطوح کف و تمیز نمودن آنها، دستگاه اسکرابر صنعتی کاربرد دارد. این دستگاه که بهتر است بعد از نظافت اولیه محیط مورد استفاده قرار گیرد، با برس های چرخان آغشته به آب یا مواد شوینده سطوح کف را تمیز می کند. به کمک دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی فرآیند شستشوی سطوح کف در محیط های وسیع کارخانجات کاشی و سرامیک بصورت روزانه و با کیفیت و سرعت بالا قابل انجام است. اسکرابر سرنشین دار به جهت سهولت کاربری و قدرت نظافتی بالاتر در صنایع دارای وسعت بالا کاربردی تر بوده و نتیجه مطلوب تری را ارائه می دهد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :