چطور بدانیم برای نظافت محوطه صنعتی اسکرابر نیاز است یا سوییپر؟

۳۰ تیر ۱۳۹۹

انبار ها و سالن ها و محوطه های صنعتی، بالاترین میزان آلودگی را در بین سایر مکان های کارگاه ها، کارخانجات و اداره دارند. این آلودگی ها به شکل ها و ابعاد مختلفی در محیط ها ایجاد میشوند. نظافت این آلودگی ها با روش های قدیمی و دستی مستلزم صرف زمان، ماده شوینده و اتلاف مقدار زیادی آب جهت شستشو میباشد. از این رو استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی و مکانیزه، میتواند راهکار بهینه و کم هزینه تری برای نظافت محوطه باشد. انواع مختلفی از دستگاه های نظافت سطوح وجود دارند. اسکرابر ها و سوییپر ها از این تجهیزات نظافت صنعتی هستند. این تنوع در دستگاه های نظافت صنعتی ممکن است شما در انتخاب دستگاه لازم برای انجام نظافت دچار سردرگمی کند. با بررسی این تجهیزات نظافت سطوح، میتواند دستگاه مورد نیاز خود برای نظافت انبار و محوطه کارگاه خود را انتخاب کنید.

انواع دستگاه های نظافت سطوح کف

دستگاه های نظافت سطوح به طور کلی به سه دسته تقسیم میشوند. اسکرابر ها، سوییپر ها و دستگاه سوییپر اسکرابر.

سوییپر ها

دستگاه سوییپر یا جاروی شهری به منظور جمع آوری آلودگی های خشک و نیمه خشک از سطوح شهری و محوطه ها طراحی و تولید شده اند. این دستگاه سریع ترین روش نظافت ذرات و آلودگی ها از محوطه هایی با وسعت کم و یا زیاد هستند. سوییپر ها ذرات و گرد و غبار را از سطح زمین جمع آوری میکند، اما برای نظافت عمیق سطوح باید از دستگاه اسکرابر استفاده نمود. در صورتی که آلودگی های محوطه شما ذرات ریز و درشت آهن، سنگ یا گرد و غبار و از این دست موارد باشند، استفاده از سوییپر راهکار بهینه ای برای نظافت آن خواهد بود.

اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا زمینشوی، فرایند شستشو و نظافت عمقی سطح را فراهم میکند. این دستگاه به برس های چرخنده با درجه سختی مختلف متناسب با شرایط سطح مجهز میباشد. زمین شو ها امکان شستشوی گرد و غبار و آلودگی های ریز را دارند. پیشنهاد میشود محوطه قبل از استفاده از آن جارو زده شود، تا ذرات درشت و آلودگی های سخت مانع عملیات نظافت دستگاه نشوند.

دستگاه سوییپر اسکرابر

دستگاه سوییپر اسکرابر

این دستگاه ها ترکیبی از اسکرابر و سوییپر میباشند. هم زمان سطوح زمین را مانند سوییپر ها جارو میزنند و مانند اسکرابر ها آن را شستشو میدهند. دستگاه سوییپر اسکرابر، به راحتی ذرات ریز و درشت روی سطوح را جمع آوری کرده و آلودگی های عمیق را از روی آن تمیز میکنند. شما برای تهیه این دستگاه نیاز به صرف هزینه اولیه بیشتری دارید، ولی ارزش کارایی و عملکرد آن از خرید جداگانه یک اسکرابر و سوییپر بیشتر است.

در صورتی که آلودگی های محوطه کار شما غالبا ذرات درشت و گرد و غبار هستند، سوییپر نظافت محیط را به آسانی و با سرعت بالا انجام میدهد. ممکن است محوطه کارگاه شما صرفا آلودگی های عمیق یا گرد و غبار باشند، در این صورت اسکرابر میتواند دستگاه مناسبی برای نظافت سریع محوطه باشد. ممکن است محوطه کارگاه شما همزمان دچار آلودگی های عمیق بوده و با ذرات درشت آلاینده ها همراه باشد. در این صورت دستگاه سوییپر اسکرابر گزینه مناسب برای نظافت کارگاه خواهد بود. شما میتوانید با توجه به نوع آلودگی ها و ذرات محیط کارگاه یا انبار خود دستگاه نظافت محوطه مورد نیاز خود را به درستی انتخاب کنید تا با صرف هزینه مناسب خرید بهینه و نظافت با کیفیت را برای فضای کار خود فراهم کنید.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :