اهمیت استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی در کارخانه سیمان و سرامیک

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

صنایعی چون سیمان، سرامیک و آجر سازی  در راستای تولید محصولات حجم بالایی از آلاینده ها را تولید می نمایند. با توجه به نوع فعالیت این صنایع، حجم بالایی از آلاینده های تولید شده در این محیط ها،‌ ذرات ریز گرد و غبارمی باشند که به واسطه کوچکی ابعاد و وزن سبکی که دارند به راحتی در هوا معلق می شود. ذرات معلق در هوا به راحتی می توانند وارد سیستم تفسی شده و مشکلات تنفسی برای افراد ایجاد نمایند. البته استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت،‌ برای جمع آوری حجم بالای آلاینده های تولید شده در این محیط ها بسیار زمان بر و دشوار بوده و وجب افزایش هزینه ها می گردد. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه جاروبرقی صنعتی که دستگاهی کاملا مکانیزه و تخصصی برای جمع آوری آلاینده ها می باشد، راهکار مناسب وایده آلی برای نظافت در هر چه بهتر و با کیفیت تر این محیط ها می باشد.


مزایای نظافت کارخانه های سیمان و سرمیک با استفاده از جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیحجم آلاینده های تولید شده در کارخانه های سیمان و سرامیک با توجه به نوع کارکرد آنها بسیار بالا می باشد. از این رو استفاده  از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه جاروبرقی صنعتی راهکار مناسب وایده آلی برای نظافت این محیط ها می باشد. توان بالای دستگاه جاروبرقی صنعتی موجب شده تا از این دستگاه ها هم به عنوان مکنده مرکزی و هم مکنده متحرک استفاده شود. مسلما استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه ضمن ارتقا کیفیت و افزایش سرعت عمل نظافت،‌ مزایای متعد دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:
افزایش بهره وری کارخانه

از آنجایی که انباشت آلاینده ها در خطوط تولید کارخانه ها می تواند روند کاری آنها را مختل نماید،‌ جمع آوری و حذف موثر و سریع آلاینده های ایجاد شده در این محیط ها، می تواند روند کاری خطوط تولید را بهبود بخشیده و در نتیجه ارتقا بهره وری و سود آوری کارخانه را در پی داشته باشد.


کاهش زمان خاموش بودن خطوط تولید

مسلما ایجاد هر گونه وقفه در عملکرد خطوط تولید موجب کاهش تولید محصولات می گردد. با توجه به اینکه جمع آوری و حذف آلاینده های تولید شده در این بخش ها امری ضروری می باشد،‌ استفاده از شیوه های سنتی برای نظافت این خطوط، به زمان زیادی نیاز داشته و در نتیجه، خطوط به مدت طولانی خاموش می شوند. همین امر موجب کاهش قابل ملاحظه در تولید محصولات می گردد. این در حالی است که استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی به واسطه داشتن سرعت عمل بالا، وقف های ایجاد شده را به مزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.


کاهش قابل ملاحظه در هزینه ها

استفاده از سامانه های مکانیزه ای چون دستگاه جاروبرقی صنعتی،‌ ضمن کاهش هزینه های مربوط به بخش نظافت امکان جمع آوری و بازگشت مواد هدر رفته در خطوط تولید را نیز به راحتی مهیا می نماید. بازگشت مواد هدر رفته به چرخه تولید موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.


ویژگی های مکنده مناسب برای صنایع سیمان

جاروبرقی صنعتیبا توجه به اینکه حجم آلانید ها در کارخانه های سیمان و سرامیک بالا می باشد، مکنده های به کار رفته در این صنایع باید دارای قدرت و سرعت مکش بالایی باشند. تجهیز مکنده های صنعتی به موتور های توربینی بی نیاز از تعمیر و نگهداری و همچنین پمپ های ساید چنل، موجب افزایش توان نظافتی این دستگاه ها گردیده است. با توجه به اینکه میزان گرد و غبار ریز در کارخانه های سیمان و سرامیک بالا می باشد،‌ دستگاه های جاروبرقی صنعتی به کار رفته دراین محیط ها باید مجهز به سیستم های فیلتراسوین قدرتمندی باشند. تجهیز مکنده صنعتی مناسی صنایع سیمان به سیستم نظافت فیلتر اتوماتیک، با تکاندن فیلتر دستگاه  در فواصل زمانی معین مانع از انسداد منافذ آن شده و در نتیجه،‌ موجب بهبود عملکرد فیلتر می گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :