مقالات آموزشی

استفاده از جاروبرقی آب و خاک در صنایع غذایی

کارخانجات تولید مواد غذایی، عمدتا مکان هایی شلوغ و پر رفت و آمد محسوب می شوند، به همین جهت نیاز به نظافت مداوم در این مکان ها به شدت لازم است. آلودگی ها و باکتری های روی سطوح باعث به خطر انداختن سلامت افراد می شود. در نتیجه امروزه با به کار گیری از تجهیزات نظافت صنعتی، می توان آلودگی های فضا های مخلتف کارخانه را از بین برد. همواره طیف گسترده ای از تجهیزات نظافت صنعتی ای همچون، اسکرابر یا زمین شوی صنعتی، جاروبرقی صنعتی، پولیشر صنعتی، واترجت صنعتی و … وجود دارد که در ادامه مطلب به طور اختصاصی به بیان ویژگی های استفاده از جاروبرقی آب و خاک در صنایع غذایی پرداخته شده است.

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مراکزی که حفظ بهداشت در آن ها بسیار مهم است، کارخانجات صنایع غذایی است. بیشتر این کارخانه ها دارای فضایی وسیع و بزرگ می باشند و عملا امکان نظافت از طریق شیوه های سنتی وجود ندارد و بسیار دشوار و هزینه بر است. پس با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی، در زمان انجام نظافت صرقه جویی کنید. نظافت مراکز تولید مواد غذایی بسیار لازم و ضروری است، یکی از بهترین و پر کاربرد ترین تجهیزاتی که می توان از آن جهت نظافت بهره برد، جاروبرقی آب و خاک می باشد.

ویژگی های مشترک در تمامی جاروبرقی ها

اساس کار تمامی جاروبرقی ها جمع آوری ذرات و آلودگی های خشک از روی سطوح کف در محیط های صنعتی یا خانگی با توجه به عملکرد پمپ آن می باشد. در جاروبرقی ها، در واقع پمپ هوای داخل مخزن را به بیرون می کشد و خارج می کند و باعث ایجاد افت فشار و خلا در داخل می شود. در نتیجه این اختلاف فشار درون و بیرون موجب مکش آلودگی ها به سمت داخل و جمع آوری آلودگی خواهد شد.

استفاده از جاروبرقی آب و خاک در صنایع غذایی

ویژگی های بی نظیر جاروبرقی آب و خاک

به طور کلی در خانه ها از جاروبرقی خاک استفاده می شود یعنی جاروبرقی ای که قابلیت جمع آوری آلودگی های خشک را دارد و برای جمع آوری آلودگی های مرطوب نباید استفاده شود.. اما منظور از جاروبرقی آب و خاک، جاروبرقی ای می باشد که به طور همزمان به از بین بردن آلودگی های خشک و تر می پردازد و از اتلاف وقت جلوگیری می کند. ویژگی های جاروبرقی آب و خاک بسیار زیاد می باشد که در زیر و به صورت موردی بیان شده است:

  • قدرت فیلتراسیون بالا
  • انعطاف پذیری بالا در امور نظافتی
  • حمل و نقلی آسان به دلیل داشتن چرخ های روان
  • سرعت و قدرت بالا در مکش
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • قدرت و سرعت بالا در جمع آوری
  • قابلیت مکش مایعات و آلودگی های تر

ممکن است در کارخانجات پیش بیاید که مایعاتی بر روی زمین ریخته شود. با استفاده از جاروبرقی آب و خاک در صنایع غذایی دیگر هیچ گونه لکه ای در سطوح باقی نمی ماند و نظافت به راحتی انجام می گیرد. جاروبرقی آب و خاک همه کاره است و به علت قابلیت های کاربردی ای که دارد در بسیاری از مراکز، صنایع و … به کار برده می شود.

طرز کار با جاروبرقی آب و خاک در صنایع غذایی

طرز کار با جاروبرقی آب و خاک دشواری خاصی ندارد و به این صورت است که در ابتدا دستگاه را به فضایی که می خواهید آن را در کارخانه نظافت کنید حمل کنید. در صورتی که جاروبرقی دارای فیلتر کارتریجی نباشد، قابلیت جمع اوری مایعات را دارد در غیر این صورت، یعنی اگر دارای فیلتر کارتریجی باشد، برای از بین بردن آلودگی های تر می بایست فیلتر را عوض کرده و سپس نظافت را انجام دهید.

نحوه نگهداری از جاروبرقی آب و خاک

از عوامل تاثیر گذار بر طول عمر دستگاه جاروبرقی آب و خاک، چگونگی مراقبت و نحوه نگهداری از آن می باشد. توجه به یه سری نکات در حفظ و نگهداری جاروبرقی آب و خاک در صنایع غذایی موثر است. عواملی همچون توجه به میزان خالی یا پر بودن مخزن دستگاه، مراقبت از سیم جارو برقی، نگهداری درست از لوله خرطومی و کارنکشیدن زیاد و پشت سر هم از جاروبرقی برای جلوگیری از داغ شدن آن می باشد. با رعایت این نکات از آسیب دیدن جاروبرقی آب و خاک تا حد زیادی جلوگیری می شود.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا