ارتقای بهداشت رستوران با اسکرابر صنعتی

۲ آبان ۱۳۹۷

طبق بررسی های به عمل آمده توسط سازمان های بهداشتی بسیاری از رستوران ها و مراکز تهیه و توزیع غذا در بازرسی های بهداشت محیطی با شکست مواجه شده اند. علت این شکست مواد غذایی آلوده و وجود آلودگی های محیطی گزارش شده است. مدیران و مسئولان یک رستوران به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی باید دستورالعمل های لازم را برای حفظ استاندارهای بالای بهداشتی رعایت نمایند. این استانداردها موارد متعدد و زیادی را در برمی گیرد که مهم ترین آن ها بهداشت، سلامت و تمیزی مواد اولیه، تمامی تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات پذیرایی و سرو غذا، محیط و … به شمار می آید. رعایت آیین نامه های تخصصی از ضرورت و اهمیت برخوردار می باشد و اما نباید نظافت و پاکیزگی محیط اطراف را نیز از یاد برد. یکی از ابزارهای مهم و کارآمد جهت برقراری تمیزی و بهداشت محیط دستگاه اسکرابر صنعتی است.

اسکرابر چیست؟

دستگاه اسکرابر یک وسیله مکانیزه برای شستشوی مؤثر سطح زمین بوده که با داشتن انواع و اندازه های متنوع در محیط های گوناگون از جمله رستوران ها کاربرد دارد. این دستگاه ها از سیستم برس زنی و سیستم مکش قوی بهره مند گردیده اند که هم زمان با شستشوی سطح زمین آب و آلودگی های باقی مانده جمع آوری می شود. آب آلوده به مخزن آب کثیف که مستقل از مخزن آب تمیز است، انتقال یافته و به چرخه شستشو باز نمی گردد. همین امر موجب خواهد شد شستشوی سطوح با کیفیت هر چه بیشتر و بدون انتقال و پخش آلودگی های موضعی به اطراف، انجام پذیرد.

 

 

 

حذف آلودگی های محیطی

وجود آلودگی در بخش های مختلف یک رستوران مانند آشپزخانه، سالن ها و … همواره دلایل جدی و نگران کننده ای هستند که بهداشت مواد غذایی و در نتیجه سلامت مشتریان را به مخاطره می اندازد؛ یعنی مسمومیت های غذایی ایجاد می کند، حساسیت های غذایی را برای افراد مبتلا به آلرژی تشدید می کند و مشکلاتی از این دست به وجود آورد. بنابراین آلودگی های محیطی باید هر چه سریع تر جمع آوری گردند و در واقع نباید فرصتی برای انباشت آلودگی ها فراهم شود. اسکرابر صنعتی به میزان قابل توجهی از انباشت آلاینده ها بر روی سطح زمین جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

 

 

پاکیزگی سطوح با اسکرابر

زمین کثیف نه تنها خطر سلامتی در پی دارند بلکه یکی از مهم ترین مواردی که بازرسان به آن توجه دارند، نظافت و تمیزی سطوح کف می باشد. آیین نامه ها و دستورالعمل های نظافتی فقط موارد تئوری نیستند و باید به صورت عملیاتی اجرا شوند. بر طبق همه قوانین نظافتی برای تمیز نمودن هر سطحی باید ابزار مخصوص و کارآمد برای همان سطح در نظر گرفته شود که بر همین اساس بهترین و باکیفیت ترین ابزار برای پاکیزگی سطح زمین دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی می باشد.

 

 

 

 

چگونگی نظافت رستوران با اسکرابر

فضای رستوران ها مملو از میز و صندلی است و بر مبنای آن دستگاه های اسکرابر دستی مورد استفاده قرار می گیرند و در آشپزخانه ها و سالن های بزرگ و وسیع نیز امکان بهره گیری از اسکرابر سرنشین دار وجود دارد. دستگاه های کف شوی صنعتی باتری دار با هداست دستی از قدرت مانور بالایی برخوردار هستند و به آسانی در فضای میان میزها و صندلی ها به حرکت در می آید.

 

 

 

 

چرا استفاده از تجهیزات مکانیزه؟

با طراحی و ساخت دستگاه های مکانیزه نظافتی هم چون اسکرابر، روش های سنتی نظافت جای خود را به این تجهیزات داده اند و در مقایسه شیوه های مدرن و سنتی، نتایج حاصل از ماشین آلات مکانیزه متفاوت خواهد بود. دستگاه های اسکرابر در عین سادگی و سهولت کاربری کارایی بی نظیری ارائه می دهند و همواره شرایط بهداشت و تمیزی محیط را ارتقا داده و بهبود می بخشند. با توجه به این که رستوران ها حساسیت های بهداشتی بالایی دارند، نظافت و شستشوی سطوح کف باید به طور پیوسته و مستمر انجام گیرد که با استفاده از ابزارهای سنتی می تواند به فرآیندی خسته کننده و در نهایت بی کیفیت تبدیل شود؛ این در حالی است که اسکرابرها با داشتن طراحی ارگونومیک و کاربر پسند امکان نظافت های طولانی مدت را بدون خستگی کاربر فراهم می آورند.

 

 

 

مزایای کاربرد کفشور صنعتی

دستگاه اسکرابر یا کف شوی میزان آب و مواد شوینده مصرفی را کاهش می دهد، از هزینه های مربوط به امور نظافتی می کاهد و نتیجه ای با کیفیت مطلوب بر جای می گذارد. این رده از تجهیزات مکانیزه نظافتی با دارا بودن سیستم مکش قوی، بخش قابل ملاحظه ای از آب و آلودگی را جمع آوری نموده که سبب می شود روند جذب دوباره آلودگی به کندی هر چه تمام تر صورت گیرد و مهم تر از آن کاربر و سایر افراد حاضر در محیط رستوران در معرض تهدید خطر لغزش و سر خوردن قرار نگیرند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :