مقالات آموزشی

چک لیست نظافت رستوران و کافه ویژه روزهای کرونایی

ایمنی کارکنان و مشتریان کافه ها و رستوران ها و هر جایی که غذا و نوشیدنی سرو می شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مکان ها مردم یکدیگر را ملاقات می کنند و با غذا و نوشیدنی در تماس هستند. در نتیجه تمیزی و پاکیزگی رستوران برای حفظ بهتر مواد غذایی و نوشیدنی ها ضروری است. انجمن نظافتی شرکت های ایتالیایی (Afidamp) گزارشی را در مورد اصول نظافت رستوران و کافه ارائه نموده است. بر طبق این گزارش استاندارد هایی برای نظافت موثر محیط رستوران و کافه وجود دارد. علاوه بر این روش های ویژه ای برای مقابله با اپیدمی کووید ۱۹ منتشر شده است. در این مقاله این استاندارد ها به تفصیل بیان می شود.

 

چک لیست نظافت رستوران و کافه

نظافت رستوران در روزهای کرونایی– استفاده از دستکش اولین نکته برای تمیز کردن رستوران و کافه است.

– مواد شوینده مورد نیاز نباید به سطح پاشش شوند و باید آنها را بر روی دستمال اعمال کنید.

– استفاده از دستمال های نظافتی جداگانه با رنگ های مختلف برای هریک از بخش ها اقدام مهم دیگری در این زمینه است. دستمال بخش های بسیار آلوده را نباید برای بخش های دارای میزان آلودگی کم استفاده کنید. اینکار ریسک انتشار آلودگی را کاهش می دهد.

– استفاده از دستگاه های نظافتی مکانیزه مانند اسکرابر صنعتی و واترجت اقدام مهم دیگری است که به شکل چشمگیری از سرعت نظافت می کاهد.

– برای بخش های دارای عرض کم و پله ها از تی دستی استفاده کنید.

– روند شستشو و نظافت سطوح و ضدعفونی رستوران و کافه باید از تمیز ترین بخش به کثیف ترین آن انجام شود. اینکار انتشار میکروب ها به محیط تمیز را کاهش می دهد.

–  باز کردن پنجره ها برای تهویه هوای رستوران و ورود هوای تازه به محیط برای کاهش انتقال بیماری ها بخصوص ویروس کرونا اهمیت دارد.

– شستشو و ضدعفونی کردن دستگیره های در ها بصورت روزانه از انتشار و انتقال آن جلوگیری میکند.

– تمیز کردن تجهیزات مورد استفاده در رستوران برای طبخ بخش آخر نظافت رستوران است.

 

بخش های نظافت رستوران برای مقابله با انتشار ویروس کرونا

محیط های رستوران برای نظافت به سه بخش محل های ارتباط مشتری، کانتر و آشپزخانه و بخش های نیروهای خدماتی می شود.

 

نظافت محل های تماس مشتری

چک لیست نظافت رستوران در روزهای کروناییدر این بخش ها شستشوی عمومی برای مثال تمیز کردن سطوح کف، دیوار ها و میز ها دارای اهمیت است. نظافت منظم سرویس بهداشتی بخش دیگر این مرحله نظافت رستوران و کافه می باشد. ضدعفونی تمام سطوحی که مشتری با آن در ارتباط است، بعد از ترک کردن رستوران توسط هر مشتری برای کنترل انتقال ویروس اهمیت دارد. تمیز کردن منو دیگر اقدامی است که برای کنترل رشد ویروس کرونا در بخش مشتریان اهمیت دارد.

 

نظافت کانتر و آشپزخانه

در این بخش ابتدا پاکیزگی عمومی یعنی تمیز کردن سطوح کف، دیوار ها و کلید ها باید انجام گیرد. همچنین سینک ها، بخش پیشخوان یا کانتر با توجه به لمس زیاد افراد و در معرض آلودگی قرار گرفتن آنها باید نظافت و تمیز شوند. در این بخش تمیز کردن تجهیزات آشپزخانه بصورت روزانه انجام شود. سایر امور نظافتی این بخش شامل تمیز کردن آشپزخانه، تمیز کردن یخچال و فریزر و ماشین ظرفشویی می شود.

 

نظافت رستوران و نظافت بخش کارگران

نیروی های خدماتی رستوران در تماس با سطوح مختلفی هستند. نظافت این سطوح در این بخش بررسی می شوند. تمیز کردن سطوح کف و حمام مورد استفاده نیروی خدماتی یک بخش مهم برای کنترل انتشار ویروس در بین آن هاست. تمیز کردن اتاق تعویض لباس، انبار و بخش استراحت و خواب این نیرو ها حتما باید در این بخش نظافت و ضدعفونی روزانه شود.

 

شستشو و ضدعفونی سطوح کف رستوران با دستگاه اسکرابر یا کفشوی

استفاده از دستگاه کفشوی برای ظافت رستوران در روزهای کرونایییکی از بخش های مهم رستوران که در معرض آلودگی های زیاد قرار دارد، سطوح کف رستوران است. این بخش با تردد افراد انتشار آلودگی ها در محیط را در پی دارد. دستگاه اسکرابر صنعتی یکی از تجهیزات نظافتی کاربردی برای شستشوی سطوح کف رستوران می باشد. اسکرابر ها با استفاده از سیستم نظافتی مکانیزه برس زنی سطوح را شستشو داده و بطور همزمان به کمک سیستم خشک کنن، یک سطح خشک و بدون رطوبت را ایجاد می کنند. کار با این دستگاه بسیار ساده بوده و به کمک آن می توان کیفیت و سرعت شستشوی سطوح را چند برابر نمود. برای نظافت رستوران استفاده از دستگاه اسکرابر دستی با توجه به وسعت محیط و عرض کم بین میز ها نسبت به کفشوی خودرویی ارجحیت دارد. در بین اسکرابر های دستی مدل های باتری دار با برخورداری از باتری و عدم استفاده از کابل، دارای قدرت مانور بالاتری نسبت به مدل های کابلی هستند. البته اسکرابر کابلی قدرت نظافتی بالاتری داشته و بعلت وزن کمتر، با سهولت بیشتری توسط کاربر هدایت و کنترل می شود. همچنین از اسکرابر می توان برای ضدعفونی سطوح کف در جهت مقابله با ویروس کرونا بهره برد. برای انجام اینکار مواد شوینده مناسب با عملکرد دستگاه در مخزن ریخته شده و عملیات ضدعفونی انجام می شود. البته می توان ماده شوینده مد نظر را بصورت دستی بر روی سطح پخش نموده و سپس با دستگاه اسکرابر برس زنی مواد شوینده بر روی سطح را انجام داد.

این مطلب را از دست ندهید

‫۲ دیدگاه ها

    1. سلام ممنون. برای از بین بردن لکه های چربی از روی سطح با این دستگاه، میشه از مواد شوینده مخصوص این دستگاه و مناسب حذف این آلودگی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا