نکات کاربردی در استفاده از فرش و موکت شوی

۵ بهمن ۱۳۹۸

از مهم ترین دغدغه هایی که امروزه برای افراد دارای اهمیت بالایی است، حفظ پاکیزگی کفپوش ها با استفاده از دستگاه فرش و موکت شوی می باشد که به خصوص در محیط کتابخانه ها و موزه ها، ادارات، منازل، اماکن مذهبی، مراکز تجاری، هتل ها، اقامتگاه ها و هتل ها کاربرد فراوانی دارد و دستگاه فرش و موکت شوی در نظافت کفپوش هایی چون موکت که نظافت آن بسیار مشکل است کارایی بسیار بالایی دارد.

گرد و خاک و انواع و اقسام آلودگی هایی که در این مکان ها به واسطه تردد بالا و ازدحام جمعیت ایجاد می شود، نیاز به نظافت و شست و شوی روزانه دارد که انجام نظافت کف پوش ها در این مجموعه ها به ایجاد حس امنیت و حفظ محیطی سالم برای پرسنل و مراجعه کنندگان منجر می گردد.
سطح زمین از جمله مهم ترین بخشی محسوب می شود که در هر مکان در معرض آلایندگی بسیار زیادی به نسبت دیگر بخش ها قرار می گیرد و به محض ورود به در هر مکانی اولین چیزی که در نظر بیننده جلوه می کند، تمیزی و زیبایی و پاکیزگی سطوح کف است، نفوذ آلاینده ها در تار و پود موکت و فرش، آلودگی های ماندگار و بلند مدت در بین الیاف خود باعث ایجاد بوی نامطبوع و ظاهر نامطلوب بصری برای بیننده می شود.
پاکیزگی نیازی بسیار اساسی محسوب می شود و استفاده از فرش و موکت شوی راهکاری مطمئن در رسیدن به این هدف محسوب می شود و راحتی در کار را برای کاربر نظافتی به ارمغان می آورد.

 

 

 

فرش و موکت شویفرش و موکت شوی

این دستگاه کاربردی وسیله ای می باشد که امروزه در جهت ارتقای کیفیت شست و شو نقش به سزایی را ایفا می کند و استفاده از آن در ابتدا باید به مساحت فرش و موکت و محیط محل مورد نظر توجه داشت، این دستگاه فرش و موکت شوی به عنوان شیوه ای بسیار کارآمد معرفی می شود که برای ایجاد سهولت در عملیات نقش اساسی را ایفا می کند، به طور مثال در مکان هایی با مساحت زیاد همانند هتل ها و مراکز خرید که کف آن ها با موکت پوشیده شده استفاده از دستگاهی با مخزن بزرگ ضروری است.

بخش های تشکیل دهنده فرش و موکت شوی

۱٫سامانه مکش
۲٫پاشش محلول شوینده
۳٫برس زنی

فرش و موکت شویاین سامانه از یک موتور مکنده تشکیل شده که طی یک یا چند مرحله آب کثیف را به داخل خود مکش می نماید و عمل خشک کردن فرش را در مدت کوتاهی صورت می دهد، این خاصتیت منجر به خشک شدن سریع فرش می گردد و افراد می توانند در مدت زمان کوتاهی دوباره از کفپوش استفاده نمایند.
دستگاه فرش و موکت شوی صنعتی شامل مخزن آب تمیز می باشد که با حجم مشخصی از آب و مواد شوینده پر شود، کاربر قسمت پاشش محلول را تنظیم و بر روی سطح مورد نظر قرار می دهند.
دستگاه شامل برس های رولی و غلطکی است که در مقایسه با برس های دیسکی بدون هیچ آسیبی در جهت حرکت تار و پود فرش و موکت محرکت می کند و چرخش آن باعث بیرون آوردن آلودگی های ماندگار و عمیق از الیاف فرش و موکت می شود و این کار به ارتقای کیفیت نظافتی منجر می گردد و با افزایش تعداد برس ها سرعت و کیفیت عملیات نظافتی بالا می رود.
موتور قدرتمند این دستگاه به مکش قوی آب های آلوده در عملیات شست و شو می پردازد و به تسریع فرآیند خشک شدن سطح منجر می شود. در امر نظافت کف هرقدر که کابل برق دستگاه بلندتر باشد امکان نظافت نقاط دور و پاکسازی پله ها بدون جابه جایی امکان پذیر می شود.
بهره گیری از تجهیزات جانبی، نقش بسیار اساسی در بالا بردن کیفیت شست و شو ایفا می کند، گرمکن آن با افزایش درجه حرارت آب به بالا بردن راندمان نظافتی به صورت بسیار شگفت آوری می پردازد، از دیگر وسایل جانبی می توان به سری های متناوب و گوناگون در این فرش و موکت شوی اشاره کرد که برای نظافت راه پله ها و معابر باریک و مبل ها به کار می رود.

 

 

 

فرش و موکت شوینحوه عملکرد فرش و موکت شوی

دستگاه فرش و موکت شوی جهت انجام عملیات شست و شو طراحی گردیده و مجهز به سامانه پاشش آب و ماده شوینده مکنده و خشک کن و برس زنی می باشد و در ابتدا کاربر خدماتی دستگاه مورد نظر را با دسته و کلید های کنترلی با پاشش آب و ماده شوینده بر روی سطح به صورت دلخواه به انجام می رساند و برس های غلطکی با حرکت خود آلودگی های سطحی و عمیق را از روی الیاف موجود در تار و پود سطح جدا می کند و با استفاده از مکنده قدرتمند خود آب آلوده را از روی کفپوش جذب می نماید و به سمت مخزن آب کثیف هدایت می کند.

 

 

 

 

 

فرش و موکت شویزمان مناسب برای استفاده از فرش و موکت شوی

از مهم ترین مسائلی که در رابطه با نظافت فرش و موکت بسیار اساسی و با اهمیت است امکان ایجاد پوسیدگی و کهنه گی در تارو پود می باشد، تردد بر روی این کفپوش ها باعث نفوذ ذرات ریز گرد و غبار می شود و به تشدید پوسیدگی و در نهایت پارگی آن ها می انجامد، این غبار و آلودگی در دل تار و پودها به ایجاد آلرژی و بیماری های ریوی در افراد منجر می شود. پس چه باید کرد پاسخ این سئوال بسیار آسان به نظر می رسد، باید باورهای غلط شست و شو و نظافت فرش ها که اگر شسته شوند باعث از بین رفتن تار و پود می شود کنار گذاشت زیرا باوری کاملاً نادرست است و چه بسا شسته نشدن فرش ها باعث پوسیدگی و خرابی و کاهش عمر آن ها می گردد.

 

 

 

 

فرش و موکت شویمزایای فرش و موکت شوی

۱-جدا کردن آلودگی ها با استفاده از برس ها از سطح فرش به صورت بی نقص
۲-کیفیت بالای شست و شوی دستگاه
۳-امکان شست و شو و خشک کردن فرش به صورت هم زمان
۴-کاهش خستگی و فشار بر روی کاربر خدماتی
۵-کاهش زمان شست و شوی
۶-صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :