مقالات آموزشی

کارواش تمام اتوماتیک ماشین سنگین

شستشوی ماشین سنگین همواره با مشکلات متعددی مواجه بوده است. عدم دسترسی به همه بخش ها، سرعت کم، کیفیت پایین، هدر رفتن آب و مواد شوینده، مشکل در انتخاب ماده شوینده واکس مناسب همگی ار جمله رایج ترین این مشکلات می باشند. امروزه با استفاده از دستگاه کارواش اتوماتیک ماشین سنگین می توان به شستشوی خودرو سنگین پرداخت. این کارواش ها با برخورداری از ویژگی های منحصر بفرد بالاترین کیفیت را در کمترین زمان و با حداقل معطلی فراهم می آورند. در این کارواش تمام اتوماتیک با طراحی بخش هایی مجزا، شستشوی تمامی بخش های یک خودرو سنگین انجام می پذیرد.

بخش های مختلف کارواش اتوماتیک ماشین سنگین

یکی از رایج ترین انواع کارواش های احداث شده به منظور شستشوی مدل های مختلف اتومبیل سنگین می توان به انواع تخصصی از کارواش تونلی اشاره نمود. تجهیز به سیستم زیرشویی، آرک فوم پاش، فتوسل های هوشمند، رگ های فشار قوی و سیستم شستشوی رینگ و رکاب امکان شستشوی تخصصی و صحیح تمامی بخش ها را فراهم می آرود. در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین این بخش ها پرداخته می شود:

– سیستم پاشش فوم

به منظور حل کردن آلودگی های مختلف با کیفیت مناسب در برخی کارواش های شستشوی ماشین سنگین از یک آرک پاشش فوم پیش از ورود ماشین به آرک اصلی استفاده می شود. در این آرک، مواد شوینده تخصصی به صورت کاملا مکانیزه بر روی ماشین پاشش شده و به دلیل فاصله این بخش تا قسمت شستشو، فوم می تواند به خوبی آلودگی ها را در خود حل نماید. این قسمت در برخی انواع کارواش اتوماتیک ماشین سنگین و به منظور شستشوی بعضی از خودرو ها نظیر ماشین آلات سنگین دامداری ها، مرغداری و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم پاشش فوم
سیستم پاشش فوم

– آرک کامل

دستگاه های کارواش اتوماتیک در برخی انواع مجهز به آرک های دارای نازل پاشش آب می باشند. بازوهای مجهز به نازل پاشش، آب پرفشار را به صورت عمودی و افقی به بدنه خودرو پاشش می نمایند در نتیجه آب به دلیل برخورداری از قدرتی بالا، آلودگی های سخت و چسبنده را از بدنه خودرو جدا می نمیاد. برخورداری از فشار و دبی مشخص به هنگام پاشش آب در این بخش امکان شستشوی آسان را فرام می سازد.

آرک کامل
آرک کامل

– زیرشویی اتوماتیک

شستشوی بخش های زیرین اتومبیل های بزرگ و سنگین بدون شک با روش های دستی و سنتی با مشکلات بسیاری مواجه می باشد. اما کارواش تمام اتوماتیک ماشین سنگین با تجهیز به سیستم زیرشویی امکان پاشش آب پرفشار به این بخش ها را فراهم نموده است. تجهیز به موتور قدرتمند به منظور افزایش فشار آب تا میزان تعیین شده و تجهیزر به نازل های متعدد برای پاشش اب به صورت دورانی به بخش های زیرین خودرو از جمله امکانات این بخش می باشد.

– سیستم رینگ شویی

رینگ و لاستیک را می توان در گروه آلوده ترین بخش ها در انواع خودرو ها دانست. در کارواش های پیشرفته و تخصصی عموما بخش ویژه ای را به منظور شستشوی این بخش ها اختصاص می دهند. با اطلاع از محدوده رکاب یک خودروی سنگین به هنگام شستشو و با پاشش آب فشار قوی می توان آلودگی های مختلف را به ویژه از خودورهای عمرانی جدا نمود.

– مواد شوینده کارواش تمام اتوماتیک

یکی از مهم ترین موارد به هنگام شستشوی خودرو سنگین و سواری به کارگیری مواد شوینده مناسب و باکیفیت است تا بدون آسیب به بدنه اتومبیل تمامی آلودگی ها را با سرعت بالا در خود حل نموده و به راحتی با اب شسته شود. به طور کل ماده به کارگرفته شده در انواع کارواش اتوماتیک تونلی و دروازه ای باید دارای ویژگی های زیر باشد:

– غلظت مناسب

– قدرت بالا در از میان برداشتن طیف وسیعی از آلودگی ها

– سازگار با محیط زیست

– سازگار با ساختار دستگاه کارواش و عدم آسیب به بخش های داخلی

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا