مقالات آموزشی

صرفه جویی در مصرف آب با دستگاه واترجت صنعتی

تصوری که بیشتر افراد از نظافت  دارند این است که علاوه بر صرفه جویی در زمان، مورد با اهمیت دیگری را نیز مورد توجه قرار داده و باعث صرفه جویی در مصرف آب که امروزه یک مسئله بحرانی به شمار می رود، می شود. به طور کلی دستگاه واترجت صنعتی نقش مهمی در کاهش میکروب ها و انواع آلودگی ها دارد.

 از دستگاه واترجت صنعتی در چه مکان هایی میتوان استفاده کرد؟

واترجت صنعتی در بسیاری از محیط ها قابل استفاده می باشد. بیشتر ما کاربرد این دستگاه را برای نظافت جاده ها، ساختمان ها و نرده ها و جدول های کنار خیابان دیده ایم اما واتر جت ها کاربرد بسیار فراتری در سایر محیط ها و صنایع مختلفی همچون نظافت و نگهداری از وسایل نقلیه، کشاورزی، موتور های الکتریکی و… را دارد.

از واترجت ها بیشتر در محیط هایی استفاده می شود که بهداشت در آن ها از اهمیت بالایی برخوردار باشد، البته رعایت بهداشت همیشه امری ضروری و لازم است. از جمله این محیط ها به مراکز درمانی، صنایع غذایی و استخر ها می توان اشاره کرد.

مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی و ویژگی های فراوان این دستگاه می توان به بهترین نحو ممکن نظافت را انجام داد. در ادامه مطلب به تعدادی از ویژگی های واترجت اشاره شده است.

  • قابلیت از بین بردن سر سخت ترین لکه ها با استفاده از فشار قوی آب، حجم و دمای آب و مواد شوینده
  • دسترسی به تمامی فضا ها، حتی فضا هایی با دسترسی کم
  • نظافت بدون تماس دست با آلودگی ها
  • مقرون به صرفه بودن در هزینه ها
  • کاهش پخش شدن آلودگی ها و میکروب ها
  • کیفیت بالاتر در مدت زمان کوتاه تر

صرفه جویی در مصرف آب با واترجت

انتخاب واترجت آب سرد یا واترجت آب گرم

واترجت ها به دو دسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم تقسیم می شود. با توجه به اینکه برای از بین بردن بعضی آلودگی ها از آب سرد استفاده می شود، با استفاده از واترجت آب سرد به همراه لوازم جانبی آن( برس و…) نظافت آلودگی ها به طور کامل انجام می شود. توجه داشته باشید برای کسب نتیجه مورد قبول با این نوع واترجت، از مواد شوینده نیز استفاده کنید. برای از بین بردن آلودگی هایی همچون روغن و چربی، آلودگی های سخت و… از واترجت آب گرم استفاده می شود. همچنین برای افزایش روند پاک کنندگی در این نوع دستگاه واترجت صنعتی نیز، می توانید از مواد شوینده استفاده کنید. از دیگر مزیت های واترجت آب گرم، سریع تر خشک شدن سطوح می باشد.

صرفه جویی در مصرف آب

نازل دستگاه واترجت صنعتی به گونه ای طراحی شده است که به با کیفیت انجام شدن نظافت کمک بسیاری می کند. واترجت به دلیل پاشش آب با فشار زیاد باعث از بین بردن تمامی آلودگی ها می شود، به این دلیل که نظافت را با سرعت بالاتر و بیشتری به پایان می رساند، باعث صرفه جویی در مصرف آب شده است. به همین منظور کارواش صنعتی دستگاهی بسیار کاربردی به شمار می روند. همواره به کار گیری از فشار آب روشی مقرون به صرفه در نظافت با کیفیت بالاتر برای صرفه جویی در مصرف آب می باشد.

تاثیر لوازم جانبی در تسریع نظافت سطوح حساس

به طور کلی همواره لوازم جانبی ای که به همراه تجهزات نظافتی دریافت می کنید و یا به طور جداگانه آن هارا تهیه می کنید، در بهبود نظافت بسیار پر کاربرد بوده و در به دست آوردن نتیجه با کیفیت تر کمک کننده می باشد.

در مناطق حساس استفاده از واترجت به دلیل اینکه برخی از سطوح نسبت به فشار قوی حساس بوده اند و نظافت آن ها با فشار قوی دستگاه  ممکن است باعث آسیب رسیدن به سطح مورد نظر شود. در نتیجه برای مراقبت از سطوح حساس و جلوگیری از آسیب دیدن آن، از عملکرد پایین که دارای پاشش آب آرام و فشار کمتری در هنگام خروج آب می باشد، استفاده می شود.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا