معرفی ترولی بیمارستانی و کاربرد های آن

۲۱ خرداد ۱۳۹۹

بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی سطوح نیازمند حساسیت بیشتری از طرف مسئولیت بخش نظافتی هستند. در این محیط ها کوچکترین آلودگی به سادگی انتشار یافته و در نتیجه افراد ممکن است به بیماری ها مختلف مبتلا شوند. بنابراین در بیمارستان ها برای حفظ سلامتی و جان افراد اقدامات پیشگیرانه و همچنین استفاده از تجهیزات و ابزار های نظافتی مناسب و کاربردی اهمیت دارد. ترولی بیمارستانی از جمله این ابزارهای کاربردی است که از مواد آنتی باکتریال ساخته شده و کاملا مناسب این محیط هاست. خاصیت آنتی باکتریال این ترولی ها موجب شده تا رشد باکتری ها در محیط توسط ابزار نظافتی به حداقل برسد. در این مقاله اهمیت این تجهیزات نظافتی و کاربرد های آن تشریح می شود.

 

انواع ترولی کاربردی برای مراکز درمانی

ترولی بیمارستانی و کاربرد های آندر مراکز درمانی مانند درمانگاه ها، کلینیک ها و بیمارستان ها از دو نوع ترولی یعنی ترولی نظافتی و بیمارستانی استفاده می شود. ساده ترین ترولی یعنی ترولی نظافتی برای شستشوی سطوح کف دارای مخازن آب و آبگیر است. ترولی بیمارستانی بطور تخصصی و ویژه برای استفاده در مراکز درمانی طراحی شده است. این ترولی ها بسیار کاربردی تر و مجهز تر از یک ترولی نظافتی هستند. انواع سطل ها و کشو های تعبیه شده بر روی این ترولی باعث شده تا کاربر آن امور متنوع تری را انجام دهد و وسایل زیادی را در محیط بیمارستان جابجا کند.

 

کاربردهای ترولی بیمارستانی

یک بخش از کاربرد تی شور بیمارستانی شامل نظافت و تمیز کردن سطوح می شود. سطل های مخصوص نگهداری آب و مواد شوینده همراه با دستمال های نظافتی و تی بر روی این ابزار نظافتی تعبیه شده تا به راحتی بتوان در بخش های مختلف بیمارستان سطوح را تمیز نمود. با استفاده از سطل ها می توان علاوه بر شستشوی سطوح کف، تی را شستشو داد. امکان جدا کردن سطل ها از ترولی سهولت کار با آنها را دو چندان نموده است. حمل آسان انواع تجهیزات بیمارستانی مانند حوله، ملحفه و لباس های بیماران با این ابزار صورت می پذیرد. در بعضی از ترولی های بیمارستانی چند کشو قفل دار تعبیه شده تا علاوه بر افزایش ظرفیت جابجایی وسیله توسط آن، وسایل در عین حرکت از داخل کشو ها خارج نشوند. انواع مختلف ابزار نظافت مانند تی، دستمال های ضد عفونی کننده و سطل زباله نیز با استفاده از ترولی بیمارستانی حمل می شوند.

 

مشخصات بارز ترولی بیمارستانی

ترولی بیمارستانی و کاربرد های آندر کنار مشخصات و کاربرد های ذکر شده برای ترالی بیمارستانی این ابزار های نظافتی دارای مشخصات بازری در ساختار و عملکرد هستند. ترولی بیمارستانی از جنس مواد آنتی باکتریال ساخته شده تا انتشار و رشد باکتری و قارچ به حداقل برسد. بعلاوه بعضی مدل های این ترولی ها از مواد قابل بازیافت ساخته شده اند. ترولی بیمارستانی از بوی نامناسب و لکه ها بر روی بدنه آن نیز جلوگیری می کند. سطل های زباله ای نیز بر روی این ترولی ها تعبیه شده است. این سطل ها برای رعایت هرچه بهتر بهداشت بعضا دارای درپوش هستند. با توجه به اهمیت رعایت سکوت در مراکز درمانی، باز و بسته کردن سطل زباله در مدل هایی از اسکرابر آنتی باکتریال بدون صدا انجام می گیرد. علاوه بر این چرخ های حرکتی ترولی بیمارستانی به گونه ای طراحی شده که در حین حرکت ترولی سر و صدای اضافی تولید نمی کند. درب محفظه های نگهدارنده وسایل و تجهیزات این ترولی به پیستون های ضربه گیر مجهز شده تا این درب به آهستگی بسته شود. قفل دار بودن کشو های نگهدارنده وسایل مشخصه بارز دیگر این وسایل هستند. این قفل ها با حذف دسترسی غیر مجاز افراد به وسایل، به حفظ و نگهداری بهتر آنها کمک می کند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :