راه اندازی کارواش با تجهیزات مناسب

۱۳ مرداد ۱۳۹۷

افزایش تعداد وسایل نقلیه و گسترش روز از افزون استفاده از خودروها به مشاغلی مانند کارواش رونق بخشیده و آن را به یکی از پرطرفدارترین کسب و کارهای حال حاضر تبدیل نموده است. با توجه به این که امروزه افراد زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، به منظور جذب مشتریان بیشتر و جلب رضایت آن ها، تجهیزات مورد استفاده در کارواش از اهمیت زیادی برخوردار است و کیفیت و کارایی آن ها در درجه اول اهمیت قرار می گیرد. تولید تجهیزات پیشرفته، نوآورانه و حرفه ای کارواش تحولات بزرگی در این کسب و کار ایجاد نموده و آشنایی کامل با این لوازم می تواند به راه اندازی کارواش مدرن و تخصصی بینجامد. در ادامه به توضیح مراحل نظافت و شستشوی گام به گام یک خودرو و تجهیزات کاربردی برای آن پرداخته می شود.

 

شستشوی بدنه (روشویی)

شستشوی بدنه (روشویی)یکی از مهم ترین مراحل شستشوی اتومبیل روشویی آن است و باید تجهیزاتی به کار گرفته شود که علاوه بر شستشوی کامل و باکیفیت به رنگ بدنه ماشین آسیبی نرساند. صاحبان کارواش با در نظر گرفتن فضایی که در اختیار دارند، لوازم و تجهیزات کارواش را انتخاب می نمایند. کارواش اتوماتیک و دستگاه واترجت تجهیزاتی مناسب برای شستشوی بدنه به شمار می آیند و تجهیز کارواش به این تجهیزات به امکانات پیش رو صاحبان کسب و کار بستگی دارد.

 

 

 

دستگاه کارواش اتوماتیک

دستگاه کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک به عنوان حرفه ای ترین و پیشرفته ترین وسیله برای شستشوی بدنه خودروهای سواری، وانت بار، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس و تریلی مطرح می شود و از طراحی دقیق مهندسی و تکنولوژی های روز دنیا برخوردار است. کارواش اتوماتیک دستگاه شستشوی مکانیزه می باشد که فرآیند شستشوی بدنه خودرو و تایرها را به صورت تمام اتوماتیک به انجام می رساند. این دستگاه ترکیبی از سیستم شستشوی مکانیزه (برس زنی)، زیرشویی، سیستم پاشش واکس و سیستم خشک کن هوشمند بوده و به نحو چشمگیری کیفیت شستشو را ارتقا می دهد. این دستگاه ها به سیستم تصفیه و بازگشت آب مجهز هستند که سبب صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب می گردد. سرعت شستشوی هر خودرو به وسیله این دستگاه بالا بوده و در هر ساعت جوابگوی تعداد زیادی از مراجعه کنندگان است.

 

 

دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی

دستگاه واترجت یا کارواش صنعتیدر ابتدای راه اندازی یک واحد کارواش بهره مندی از دستگاه واترجت صنعتی مناسب خواهد بود که از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه است. شوینده های فشار قوی در مدل های متنوعی ارائه شده اند که با توجه به تعداد مراجعه کنندگان به کارواش قابل استفاده هستند. این دستگاه ها تمامی بخش های بدنه یک خودرو را شستشو می دهند و با داشتن طراحی ارگونومیک کاربر قادر خواهد بود با رعایت نکات ایمنی به راحتی به کار با دستگاه واترجت صنعتی بپردازد. کارواش صنعتی از توانایی پاشش مواد شوینده بهره مند بوده و برای شروع یک کسب و کار مناسب است.

 

 

 

مواد کارواش

مواد کارواشبه منظور شستشوی خودروها و از میان برداشتن انواع آلاینده هایی که سطح ماشین را در بر می گیرد، مواد گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع شامپو، فوم و اسپری ها جهت شستشوی اتوماتیک و دستی به کار می روند و از آن جایی که ترکیبات به کار رفته در آن ها مخصوص وسایل نقلیه می باشد، به رنگ خودرو صدمه وارد نمی کنند. در پایان شستشو به منظور افزایش تجمیع پذیری قطره های آب و ماندگاری هر چه بیشتر تمیزی از واکس استفاده می شود.

 

 

 

تنظیف نظافت

تنظیف نظافتدر هنگام نظافت خودرو به شیوه دستی اهمیت کیفیت تجهیزات بیش از پیش نمایان خواهد شد. در این روش ها همواره باید لوازمی باکیفیت مورد استفاده قرار گیرد تا بر روی رنگ بدنه خراش به وجود نیاورد. تنظیف نظافت یکی از محصولات ساده اما کارآمدی است که برای نظافت اتومبیل به کار می رود و نقش به سزایی در تمیزی بخش های مختلف آن دارد.

 

 

 

نظافت داخلی (توشویی)

نظافت داخلی (توشویی)تمیزی داخل خودرو به اندازه تمیزی بدنه آن و حتی بیشتر اهمیت دارد. صندلی ها، زیرپایی ها، داشبورد، دستگیره ها، سقف و … باید نظافت و شستشو شوند تا سرنشینان خودرو احساس ناخوشانید از حضور در ماشین نداشته باشند. برای توشویی خودرو تجهیزات مختلفی قابل به کار گیری است.

 

 

 

 

دستگاه جاروبرقی

دستگاه جاروبرقینظافت داخل خودرو به وسیله جاروبرقی صورت می گیرد و این جاروبرقی با دستگاه های متداول خانگی تفاوت دارد و جاروهای رده تجاری برای کارواش مناسب هستند و نسبت به جاروبرقی خانگی قدرت بالاتر و ظرفیت بیشتری دارند مضاف بر این که از قابلیت جمع آوری آب نیز برخوردار می باشند. با بهره مندی از سری های مختلف امکان نظافت  بخش های دور از دسترس و محدود هم چون کناره صندلی ها فراهم می گردد.

 

 

 

کفی شوی مکانیزه

کفی شوی مکانیزهدستگاه کفی شوی مکانیزه یکی از جدیدترین و خلاقانه ترین تجهیزات کاربردی کارواش در زمینه توشویی به شمار می آید. این دستگاه کفی ها و زیرپایی ها را به طور کاملاً اتوماتیک شستشو می دهد و به افزایش کیفیت تمیزی و تسریع در روند نظافت خودرو کمک می کند. کف شوی مکانیزه هم در کارواش های اتوماتیک و هم دستی کاربرد دارد.

 

 

 

 

دستگاه اسپری مکش

دستگاه اسپری مکش

بسیاری از مشتریان کارواش تمایل دارند صندلی های ماشین نیز به طور کامل شستشو گردند، اما این فرآیند مستلزم صرف وقت فراوان است و از طرف دیگر خشک شدن صندلی ها به کندی صورت می گیرد. به منظور از میان برداشتن این مشکل دستگاهی با عنوان اسپری مکش طراحی و تولید شده است. این دستگاه کاربردی دارای فرچه های مخصوص برای شستشوی صندلی است و در کنار آن از سیستم مکنده ای برخوردار گردیده که آب و کف باقی مانده در صندلی ها را با قدرت بالا مکش می نماید که در نهایت به خشک شدن سریع صندلی ها می انجامد. هم چنین با استفاده از دستگاه اسپری مکش دیگری لزومی به خارج کردن صندلی ها از ماشین نخواهد بود. این وسیله نه تنها برای شستشوی صندلی بلکه برای تمامی سطوح داخلی ماشین مانند سقف، سطوح داخلی درب ها و … کاربرد دارد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :