افزایش ایمنی محیط صنایع با استفاده از جاروبرقی صنعتی ضد انفجار

۲۵ دی ۱۳۹۹

برخی محیط های صنعتی به دلیل نوع مواد مصرفی یا تولیداتشان از موادی استفاده میکنند که ممکن است اشتعال پذیر، انفجاری یا سمی و خطرناک باشند. از این رو جمع آوری این آلودگی ها نیازمند زمان هزنیه و دقت بسیار بالایی است. میزان زیاد غبار در محل کار میتواند خطر زا باشد. به دلیل خسارات احتمالی که ممکن است در برخی کسب و کارها رخ دهد، برخی صنایع مجبور خواهند بود در تجهیزات نظافتی انفجاری سرمایه گذاری کنند. جاروبرقی صنعتی ضد انفجار از جمله تجهیزات نظافت صنعتی مورد استفاده برای جمع آوری این گونه آلودگی ها می باشد.

بسیاری از صنایع، کارخانجات و شرکتها در سراسر دنیا برای نظافت گرد و غبار انفجاری، جلوگیری از فجایع احتمالی، حفظ سلامت و ایمنی کارکنان و محیط کار و جلوگیری از بیماریهای ناشی از غبار موجود در فضاهای صنعتی، از شیوه ها و دستگاه های نظافتی مدرن همچون انواع جاروبرقی هاص ضد انفجار صنعتی استفاده میکنند. کار و تنفس در محیطی که به آلودگی ها و غبارات سمی دچار است، ریه کارکنان را در معرض آسیب دیدگی و تلفات جانی قرار میدهد.

اهمیت استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی در صنایع

اهمیت کاربرد جاروبرقی صنعتیاگر برای انجام امور نظافتی، تیم کارشناسی ندارید که به شما کمک کنند ضروریات و نیازها را بشناسید، برای انتخاب جاروبرقی صنعتی باید با صرف زمان کافی تحقیق کنید. با شناخت تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافت و استفاده از آنها در نظافت آلودگی ها به صورت تخصصی میتوانید از وقوع حوادث در محیط کار جلوگیری نمایید. آلودگی های صنعتی انواع مختلفی دارند با این حال گسترش تکنولوژی و تجهیزات متنوع توانست در جمع آوری این آلاینده ها تاثیر گذار بوده و کیفیت مطلوبی از نظافت را برجای گذارد. جاروبرقی های ضد انفجار صنعتی از جمله این تجهیزات نظافت هستند که میتوانند به طور کامل و موثر، انواع آلودگی های اشتعال زا، گاز های سمی و غبارات انفجاری را از محیط کار جمع آوری نموده و ایمنی محیط را ارتقا دهد.

جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار

جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار، مکنده های هواکار تخصصی هستند که جهت نظافت محیط هایی با خطر انفجار طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع جارو برقی ها به پمپ ونتوری تجهیز گردیده اند. در این پمپ ورودی هوای فشرده وارد پمپ شده و از داخل کانال ونتوری عبور کرده و از سمت دیگر خارج می شود. به دلیل طراحی یک انشعاب در کانال ونتوری به سمت مخزن مکنده، سرعت بالای هوای فشرده و طراحی دقیق پمپ، در محل کانال یک خلأ نسبی به وجود می آید که در نهایت این خلأ سبب مکش هوا از داخل مخزن به بیرون می گردد. هوای فشرده پمپ ونتوری توسط کمپرسور هوا تامین خواهد شد.

استفاده از این نوع پمپ های مکش در جاروبرقی های ضد انفجار صنعتی احتمال بروز احتراق مواد جمع آوری شده در دستگاه را کاهش داده و نظافت ایمن را امکان پذیر می نماید.

ذرات صنعتی معمولا غبارهای فوق ریزی هستند که گاهی حتی با چشم غیر مصلح قابل رویت نیستند. تنها یک جاروبرقی صنعتی با کارایی دست کم ۹۹٫۹۵% میتواند ذرات غبار فوق میکرونی را جمع کند و این توصیف تکنولوژی موجود در سیستم فیلتر کننده  HEPA H-class است. از آنجا که جاروبرقی صنعتی ما برای جمع آوری غبار انفجاری مورد تایید Atex است، میتواند بعنوان دستگاه نظافتی مورد اعتماد برای محیطهای انفجاری استفاده شود.

جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار AIR 2V EX 352

جاروبرقی صنعتی ضد انفجارمکنده صنعتی هوا کار ۳۵۲ DS AIR EX 2V یک جاروبرقی صنعتی ضد انفجار دارنده گواهی نامه ATEX و مطابق با استانداردهای Zone 1 است. این جاروبرقی را میتوان در محیط های حاوی مواد انفجاری مورد استفاده قرار داد. مکنده ضد انفجار صنعتی دارای قابلیت جمع آوری مواد جامد و مایع انفجاری و اشتعال زا همانند بنزین می باشد. به کارگیری دو پمپ مکش ونتوری بی نیاز از تعمیر و نگه داری، امکان کار پیوسته و طولانی مدت این دستگاه را فراهم آورده است. جارو برقی صنعتی ضد انفجار به وسیله هوای فشرده تغذیه می شود، این هوای فشرده ورودی را کمپرسور هوا تولید می کند.

 

در ساختار این دستگاه اجزای الکتریکی به کار نرفته که در نتیجه آن خطر انفجار و آتش سوزی به طور کامل از میان برداشته می شود. ساختار این مکنده به گونه ای است که کلیه اجزا با هم اتصال داشته و در نهایت همه آن ها به زمین متصل شده اند تا صورت تشکیل کوچک ترین بار الکتریکی ساکن به زمین تخلیه شود.

ویژگی های جاروبرقی ضد انفجار AIR 2V EX 352

جاروبرقی ضد انفجار ۳۵۲ DS AIR EX 2V از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است و توانایی مکش مواد اسیدی و خورنده را فراهم می کند. استفاده از تجهیزات، تکنولوژی و کیفیت مناسب تولید این دستگاه نظافت صنعتی، توانایی این دستگاه در نظافت آلودگی های مختلف را امکان پذیر نموده است. مخزن استیل این دستگاه جهت تخلیه با سهولت جدا می شود و می توان درون آن کیسه ای یک بار مصرف و ضد نشت مواد قرار داد تا عملیات تخلیه با ایمنی بیشتری انجام شود. نشانگر تعبیه شده بر روی خرطومی این مکنده، ظرفیت پر شده مخزن و میزان ظرفیت باقی مانده آن را نشان می دهد.

جاروبرقی صنعتی ضد انفجار ۳۵۲ DS AIR EX 2V دارای فیلتر آنتی استاتیک می باشد که از ایجاد بار الکتریکی ساکن جلوگیری می کند و میزان از بهره وری عمل فیلتراسیون را افزایش می دهد. سیستم تکاننده فیلتر دستگاه سهولت نظافت فیلتر را برای کاربر فراهم میکند و افزایش حفظ کارایی آن را تضمین خواهد نمود.

شرکت ابراهیم با ارائه انواع دستگاه ها و تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی امکان نظافت با کیفیت و تخصصی محیط کارگاه، کارخانه یا محیط تجاری شما را فراهم آورده است. جاروبرقی های تخصصی و ضد انفجار صنعتی تنها یکی از محصولات نظافت صنعتی مکانیزه ارائه شده توسط این شرکت است. تنوع آلودگی ها، نیازمند دستگاه ها و تجهیزات مختلف نظافت است. جاروبرقی های صنعتی، زمین شوی ها و اسکرابر های صنعتی، انواع سوییپر های دستی و سرنشین دار و تجهیزات کارواش صنعتی از انواع دستگاه های نظافت صنعتی مکانیزه ای هستند که میتوانید با دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت ابراهیم در انتخاب آنها راهنمایی دریافت کنید و با خرید این تجهیزات کیفیت نظافت و ایمنی محیط کار خود را ارتقا دهید.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :