انتخاب برس مناسب برای اسکرابر

۲۹ فروردین ۱۳۹۵

شستشو و نظافت سطوح کف با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی بسیار ساده و بهینه خواهد بود. دستگاه اسکرابر از کاربردی ترین دستگاه هایی است که توانایی شستشو و خشک کردن همزمان سطوح را دارا می باشد. به همین دلیل می توان از کفشوی صنعتی به منظور شستشوی مداوم و موثر سطوح کف استفاده نمود. اما از مسائلی که در شستشوی کف وجود دارد می توان به متغیر بودن نوع کفپوش در حین شستشو اشاره کرد. می توان با تعویض برس اسکرابر دستگاه زمین شور صنعتی را برای شستشوی انواع سطوح بهینه سازی نمود.

انواع برس اسکرابر

برس اسکرابر (2)جنس موی برس کفشوی صنعتی و همچنین تراکم برس ها در کیفیت شستشو بسیار موثر است. با توجه به سطح تحت نظافت و نوع عملیاتی که قرار است بر روی آن انجام شود می بایست برس مخصوص را انتخاب نمود تا کیفیت شستشو در بهینه ترین حالت باشد. یک قانون کلی در برس ها وجود دارد که هرچه برس زبر تر باشد، قدرت بیشتری در لایه برداری سطوح دارد و هرچه برس کفشور صنعتی نرم تر باشد، توانایی بهبود شفافیت سطوح توسط اسکرابر بیشتر می شود. از برس های متفاوت می توان بر روی سطوح سنگی، سیمانی، سرامیک، چوب و… بهره برد. در ادامه ۵ مورد پر کاربرد از انواع متفاوت برس اسکرابر معرفی شده است.

 

برس استاندارد

برس کفشوی (6)این نوع برس به طور معمول بر روی همه مدل های دستگاه کفشور صنعتی اعم از پولیشر و اسکرابر موجود می باشد. جنس این برس از نوع پلی اورتان است و از آن به منظور شستشوی روزانه سطوح متفاوتی مانند سنگ، اپوکسی، کفپوش، سرامیک و… استفاده نمود. از برس استاندارد نمی توان در عملیات پولیش زنی یا لایه برداری سطوح استفاده نمود.

 

برس پولیش زنی

برس کفشوی (2)از برس پولیش می توان به منظور پرداخت نهایی و براق سازی سطوح در انتهای نظافت استفاده نمود. همچنین می توان به طور جدا گانه به منظور جلابخشی به سطوح از این نوع برس بهره برد. علاوه بر دستگاه اسکرابر می توان از این نوع برس در دستگاه پولیشر نیز استفاده نمود.

 

برس نرم

برس کفشوی (8)از برس های نرم اسکرابر می توان به منظور شستشوی سطوح حساس بهره برد. به دلیل نرم بودن برس ها استفاده از آن ها در شستشوی سطوحی که بسیار حساس می باشند و شستشو با دستگاه های صنعتی ممکن است به آن ها آسیب بزند، بسیار کاربردی می باشد. از این نوع برس تنها می توان به منظور شستشوی آلودگی های کم استفاده نمود.

 

برس زبر

برس کفشوی (7)مهم ترین و کاربردی ترین برس اسکرابر در عملیات لایه برداری سطوح، برس زبر می باشد. از دستگاه کفشوی صنعتی و پولیشر می توان به منظور لایه برداری عمقی سطوح استفاده کرد. برس زبر در درجه های متفاوتی تولید شده است تا بتوان بسته به نوع سطح و همچنین نوع آلودگی از آن بهره جست. پس از استفاده از برس زبر، سطوح بسیار کدر می شوند و نیاز است تا با برس های نرم تر سطوح پرداخت نهایی شوند.

 

شستشوی کامل سطوح

برس اسکرابر (3)در صورتی که نیاز به نظافت کامل یک سطح باشد، بهتر است از دستگاه اسکرابر و همچنین از دستگاه پولیشر با برس های متفاوتی بهره برد. در ابتدا بسته به نوع سطح می بایست عملیات نظافت و پرداخت سطح را با برس های زبر تر شروع کرد و رفته رفته با برس نرم تر سطح را پرداخت تا در نهایت با نرم ترین برس سطوح جلادهی شده و سطح تمیز و براقی ارائه شود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :