مقالات آموزشی

فواید اسکرابر آنتی باکتریال

دستگاه های مکانیزه شستشوی کف دارای ویژگی های متعددی هستند اما بیشتر به دلیل بالا بردن کیفیت شستشو و همچنین تسریع در عملیات نظافت مورد استفاده قرار می گیرند. استاندارد های مختلفی برای بررسی سطح کیفیت و بهداشت کفشوی های صنعتی وجود دارد. مطابق با این استاندارد ها کفشوی صنعتی باید امکان تخلیه کامل مخازن را داشته، درب آن به آسانی تعویض گردد و هم چنین بتوان مخازن آن را به طور کامل شستشو و ضدعفونی نمود. به همین دلیل اسکرابر ها از جنس پلی اتیلن فشرده ساخته می شوند و دارای جداره هایی صاف می باشند که نظافت داخلی آن را آسان تر می سازد. استفاده از این ماده در ساخت اسکرابر ها موجب بالا رفتن قدرت و طول عمر آن می گردد. اما برای برخی محیط ها مانند مرکز بهداشتی درمانی، بیمارستان، مهد کودک، سرای سالمندان، فروشگاه مواد غذایی، رستوران و محیط های این چنینی که اهمیت نظافت در آن ها دو چندان می باشد راهکار دیگری با نام کفشوی آنتی باکتریال ارائه شده است.

 

ویژگی های اسکرابر صنعتی آنتی باکتریال

ویژگی های اسکرابر آنتی باکتریبدنه و مخازن اسکرابر آنتی باکتریال از ترکیباتی با خاصیت آنتی باکتریال ساخته شده است. مواد آنتی باکتریال در این نوع کفشوی موجب جلوگیری از رشد باکتری ها در شکاف ها و گوشه های مخازن دستگاه می گردد. در چنین فضایی باکتری ها شرایط لازم برای رشد و تولید مثل نداشته و با سرعت بدون استفاده از مواد شیمیایی از بین می روند. آزمایش های متعددی بر روی این دستگاه ها انجام شده است و همه نتایج حاکی از قدرت بالای سیستم آنتی باکتریال این دستگاه می باشد. آزمایش ها نشان داده است که طی سه روز این نوع اسکرابر ها توانایی از بین بردن ۹۹/۹ درصد از باکتری ها را دارند.

 

 

مزایای استفاده از اسکرابر noBac

قواید اسکرابر nobacکفشوی های آنتی باکتریال با افزایش سطح بهداشت مخازن آب تمیز و آب کثیف و همچنین بدنه اسکرابر باعث از بین رفتن ۹۹/۹ درصدی باکتری ها می گردد. به دلیل خاصیت دائمی آنتی باکتریال بر روی بدنه، به هیچ گونه ماده شوینده شیمیایی نیاز ندارد و به همین دلیل می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. با استفاده از این دستگاه ها عملیات شستشو و نظافت سطوح تا ۱۸ برابر نسبت به روش های سنتی سریع تر انجام می شود و به میزان زیادی در زمان صرفه جویی می نماید. ساختار آنتی باکتریال مخازن با مواد شیمیایی و شوینده سازگاری داشته و هیچ گونه آسیبی به اسکرابر نمی رسد. به دلیل عدم رشد باکتری ها در این نوع دستگاه ها، کاربر ایمنی بیشتری خواهد داشت و در معرض باکتری های پر خطر قرار نمی گیرد. این دستگاه ها از مواد معدنی آنتی باکتریال ساخته شده اند و سازگار با محیط زیست هستند، بنابراین در مرحله ساخت و حتی بازیافت هیچ آسیبی به محیط زیست نمی رسانند.

 

موارد کاربرد کفشوی های آنتی باکتری

کاربرد اسکرابر آنتی باکتریالزمین شوی آنتی باکتریال برای محیط هایی که سلامت افراد در آن جا از حساسیت ویژه ای برخوردار است مانند بیمارستان ها و مراکز درمانی، خانه سالمندان و مهد کودک ها و مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. محیط هایی نیز وجود دارند که مستقیما با سلامت انسان ها مرتبط هستند، مانند صنایع غذایی، رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی، که استفاده از اسکرابر آنتی باکتریال در چنین محیط هایی بسیار مناسب خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا