1 2
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی چیست ؟

مواد شوینده صنعتی به موادی با قدرت پاک کنندگی بالا گفته می شود که می تواند انواع آلودگی های سخت بر جای مانده روی سطوح، انواع لکه و انواع رسوبات را از میان بردارد؛ از همین رو امروزه به منظور حذف انواع آلودگی ها اقسام گوناگونی از مواد شوینده تولید شده و به بازار عرضه می شود. یک ماده شوینده صنعتی مناسب ماده ای است که آلودگی های چسبیده به سطوح را با کیفیت مطلوب پاک کرده بدون آن که به سطح اصلی آسیبی وارد کند. برخی از این شوینده های صنعتی خاصیت خورندگی داشته و با حل نموده آلودگی ها، جرم ها و رسوبات از سطح، آنها را نظافت کرده و تمیز می کنند و برخی دیگر مانند ضدعفونی کننده های صنعتی به منظور آلودگی زدایی از سطوح مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

شستشو، نظافت و ضدعفونی کننده سطوح صنعتی بدون کاربرد مواد شوینده صنعتی مناسب نتیجه مطلوب و با کیفیت را حاصل نمی نماید. به همین دلیل کاربرد و استفاده درست از مواد شوینده از برندی باسابقه همچون شرکت ابراهیم میتواند تاثیر زیادی در کیفیت نظافت، ماندگاری تمیزی سطوح و تسریع فرایند نظافت محیط ها و سطوح گوناگون گردد. از این رو به کارگیری شوینده های مناسب با هر سطح از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.


انواع شوینده های صنعتی

مواد شوینده صنعتی انواع مختلفی دارند که هر کدام در نوع خاصی از نظافت کاربرد دارند. این مواد در دسته بندی هایی همچون، جرم گیر ها و چربی زدا ها ، مواد ضدعفونی کننده صنعتی، واکس ها و براق کننده ها و حلال های مواد شیمیایی طبقه بندی شده و کاربرد و مصرف خاص خود را دارند. در هر مکانی بنا بر نوع کارایی و شرایط محیطی آن مواد شوینده منحصر به فردی مورد استفاده قرار می گیرد به صورتی که آلودگی های را رفع نموده، با محیط سازگاری دارد و آسیبی بر سطح مورد نظر وارد نمی کند. استفاده از شوینده های صنعتی بسته به نوع کارکرد آن در مقایسه با سایر روش ها مزایای بسیار زیادی دارد.


جرم زدا ها و چربی زدا ها

این دسته مواد شوینده صنعتی در از بین بردن آلودگی ها از تجهیزات و ماشین آلات کارخانه ها، سطوح آلوده شده با آلاینده های روغنی کاربرد دارد. فرمولاسیون این دسته از شوینده ها قابلیت حل کردن چربی ها را دارا بوده و استفاده از آنها کیفیت مطلوبی از نظافت را در مدت زمان کوتاهی نتیجه می دهد. این شوینده های صنعتی باید به صورت محلول در آب مصرف شوند و غلظت آنها بسته به میزان و شدت آلودگی تعیین گردد.


واکس ها و براق کننده ها

این دسته از شوینده های صنعتی جهت براق نمودن، افزایش درخشندگی، بالابردن مقاومت در برابر خراشیدگی و کاهش ضریب آلودگی مجدد در سطوح و سهولت کاربری استفاده می شوند. واکس ها و براق کننده ها در نمای سنگی، سطوح مرمر کف ساختمان ها و مجسمه سازی کاربرد داشته و اغلب به همراه دستگاه های پولیشر مورد استفاده قرار میگیرند. از این ماده شوینده صنعتی برای سطوحی از جنس گرانیت، مرمر و سنگ در نما یا سطوح کف همراه با دستگاه پولیشر استفاده میگردد.


ضدعفونی کننده صنعتی

ضدعفونی کننده صنعتی به دلیل خاصیت اسیدی نظافت سریع و موثر انواع آلودگی ها در سرویس های بهداشتی را فراهم می آورد. از این مواد برای ضدعفونی نمودن انواع سطوح و تجهیزات، در محیط های بهداشتی و درمانی استفاده می گردد. این دسته ضدعفونی کننده های صنعتی میتواند به سطوح سنگی، برنج، وان ها و لوله های لعابی آسیب وارد کنند، پس در هنگام استفاده از آنها حتما به نوع سطح مورد نظافت توجه داشته باشید.

استفاده از ضدعفونی کننده هاای صنعتی برای از بین بردن جرم ها، قارچ ها، ویروس ها، باکتری ها و آلودگی های بیماری زا موثر است. برخی از این مواد شوینده با داشتن خاصیت اسیدی و خورندگی، میتوانند سخت ترین جرم ها را به راحتی از سطوح مختلف جدا نمایند. از این رو نظافت سطوح و تجهیزات در محیط های صنعتی با استفاده از این مواد ضد عفونی کننده صنعتی و شوینده ها میتواند تاثیر گذاری بالایی در نظافت آنها داشته باشد.

استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده سطوح صنعتی در تجهیزات نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها، واترجت های صنعتی و برخی دیگر از دستگاه های نظافت صنعتی، در محیط های درمانی و مراکز بهداشتی، میتواند از انتشار آلودگی های عفونی در این فضا ها جلوگیری نماید. استفاده از انواع مختلف ضد عفونی کننده های صنعتی مناسب به طور مرتب در نظافت سطوح محل کار شما در جلوگیری از شیوع و انتشار بیماری هایی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا و حتی ویروس کرونا COVID-19 از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجا که انواع مختلفی از مواد ضدعفونی کننده صنعتی در بازار وجود دارد، داشتن آگاهی نسبت به نحوه کار آنها و سازگاری آنها با سطوح مختلف و تجهیزات نظافت مکانیزه مهم است، تا بتوانید آگاهانه در مورد انتخاب بهترین روش ضد عفونی صنعتی و محافظت از کارمندان و مراجعین در مرکز خود تصمیم بگیرید.


مزیت های مصرف ماده شوینده صنعتی

 • توانایی بالا در حذف تخصصی انواع آلودگی های تثبیت شده و قدیمی مانند آلودگی های الکترواستاتیک، آلودگی های چرب و روغنی، آلودگی های چسبنده مانند چسب و آدامس، رد به جا مانده از تایر خودرو، آلودگی آهکی و ...از مهم ترین مزایای کاربرد مواد شوینده صنعتی در انجام فرآیند نظافت می باشد.
 • بهینه سازی نظافت و کاهش مصرف آب به دلیل افزایش قدرت پاک کنندگی این مواد
 • کاهش تعداد دفعات شستشو و افزایش کیفیت و ماندگاری نظافت سطوح و فضا های گوناگون
 • کاهش تعداد نیروهای انسانی به دلیل کاهش دفعات مورد نیاز برای رفع آلودگی و کاهش زمان عملیات نظافت و امکان به کار گیری نیروی خدماتی در سایر فعالیت های صنعتی
 • شستشو و نظافت با شوینده صنعتی میزان جذب مجدد آلودگی بر روی سطح را کاهش داده و در نتیجه بازه زمانی میان دو عملیات نظافت افزایش می یابد.
 • حفظ کیفیت، سلامت و دوام انواع سطوح اعم از سنگ، سرامیک، استیل و ... با کاربرد ضدعفونی کننده سطوح صنعتی مناسب و شستشوی کامل و بدون تغییر رنگ این نوع پوشش ها
 • با بکارگیری ضدعفونی کننده های صنعتی از میان برداشتن بوی ناشی از انباشت و تجمع آلودگی ها به سادگی صورت گرفته و با ایجاد رایحه مطبوع و ضد عفونی ساختن محیط به دلیل دارا بوده ترکیبات آنتی باکتریال، سطح بهداشت و سلامت محیط افزایش یافته و احتمال تجمع، رشد و تکثیر عوامل بیماری زا یا انتقال بیماری ها کاهش خواهد یافت.
 • کاهش میزان استهلاک و خرابی های ناشی از جمع شدن آلودگی در محیط، دارای توانایی کاربرد با دستگاه های مکانیزه مانند اسکرابر، تولید محصولات با ترکیب کنستانتره که موجب کاهش هزینه های نظافتی و امور مربوط به حمل و نقل و انبارداری می گردد.

نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی

 • در هنگام کار با شوینده های صنعتی و انواع ضدعفونی کننده صنعتی در نظر داشتن و توجه به برخی نکات ضروری بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • حتما قبل از مصرف مواد شوینده، روش استفاده و موارد کاربرد ماده شوینده را مطالعه کرده و در نظافت سطوح معین شده از آنها استفاده نمایید.
 • مواد شوینده صنعتی اغلب اشتعال پذیر و سمی هستند، این مواد را دور از گرما، حرارت و دسترس کودکان نگهداری نمایید.
 • از تماس مستقیم این مواد با سطح پوست اجتناب کرده و هنگام استفاده از این مواد از پوشش مناسب، لباس کار، دستکش و عینک استفاده نمایید.
 • به دلیل ماندگاری بالای این مواد در محیط زیست، نباید این مواد را در محیط رها کرد. استفاده از ترولی در نگهداری و جابجایی این مواد شوینده میتواند موثر باشد.
 • توجه به میزان غلظت شوینده های صنعتی و استفاده مقدار مشخص آنها میتواند در کاهش هزینه ها تاثیر گذار باشد.
 • توجه داشته باشید روش مصرف مواد شوینده مختلف با یکدیگر تفاوت دارد، پس حتما قبل از به کارگیری این مواد به طریقه مصرف درج شده روی بسته بندی آنها توجه نمایید.


دستگاه زمین شوی صنعتی جاروبرقی صنعتی کارواش صنعتی نماشوی پولیشر